نمایش نوار ابزار

جریانی در داخل در پی کمرنگ کردن ارزش ها است

به گزارش لسان الصدق ، آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری در یادوراه شهدای طلبه شهرستان محمودآباد که در مدرسه علمیه امام صادق(ع) این شهرستان برگزار شد با بیان این که شهادت نوعی وفاداری عملی به پیمان خدایی است، گفت: شهدا به عهد خود با خداوند وفادار ماندند و در کلام الهی نیز به آن اشاره شده است.

وی با بیان این که شهدا در وفاداری به عهدشان با خداوند متعال جانشان را فدا کردند، افزود: شهدای الگوی بارز وفاداری به عهدشان با پروردگارشان هستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که شهدا به انتخاب خودشان از این دنیا رفتند، ادامه داد: کسانی هم که در مجلس شهدا شرکت می کنند می خواهند بگویند زندگی ما به نور شهدا روشن است.

آیت الله خاتمی، دنیای امروز را تشنه معارف دینی دانست و خاطرنشان کرد: باید دین و ارزش های ناب الهی با شیوه ای صحیح و اثربخش به دنیا ارائه شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دفاع از دین و حریم الهی را یکی از مهم ترین وظایف طلاب وروحانیان دانست و تصریح کرد: طلاب باید دراین عرصه علم را دست بگیرند و در میدان حاضر شوند.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که ملت ایران با رژیم صهیونیستی و آمریکا هیچ تعامل و رابطه نخواهد داشت، گفت: دست برداشتن از شعار مرگ بر اسرائیل به معنای کنار گذاشتن آرمان های امام راحل است.

وی با بیان این که امروز صدای شکستن این جنازه  به گوش می رسد، خاطرنشان کرد: رژیمی که شعارشان از نیل تا فرات بود، یکی از فرماندهان آنها گفته بود، دیگر با حزب الله کاری نداریم چرا که به موشک هایی دست یافته است که تاب مقابله با ان وجود ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که آمریکا علیرغم شکست های متعدد سیاست هایش در جهان، همچنان بر خوی استکباری خود پافشاری می کند، گفت: ماهیت آمریکا بر مبنای استکبار و ظلم بنا شده است و این تغییر ناپذیر است.

آیت الله خاتمی با بیان این که فریبکاری آمریکایی ها کاملاً مشهود است، خاطرنشان کرد: همان طور که می بینیم نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در بدگویی نسبت به ایران اسلامی با هم رقابت می کنند.

وی در ادامه با بیان این که نسخه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنی ها و غضب ها جواب می دهد نه مذاکره، گفت: در این مقطع؛ چیزی که آنها را بدبخت کرده است انتفاضه است و این انتفاضه چیزی است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که شعار مرگ برآمریکا تا زمانی که زنده ایم همچنان با اقتدار ادامه خواهد داشت، افزود: همانگونه که از ما بپرسند تا کی نماز میخوانی می گوییم تا وقتی که زنده هستیم، شعار مرگ برآمریکا نیز همان گونه ادامه دارد.

وی با اشاره به این که نشانه های بد عهدی دشمنان علیه کشورمان کاملاً مشهود است، ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری در سخنان مهم ابتدای سال خود در حرم رضوی فرمودند هیچ اثری از مذاکرات دیده نشده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان این که در عرصه داخلی جریانی در پی کم رنگ کردن ارزش ها است، تصریح کرد: این جریان غیرتمندانی که دم از مقاومت در برابر استکبار می زنند را افراطی می نامند، خانمی که با حجاب هست را تندرو و خانمی که به حجاب و ارزش ها توهین می کند را معتدل می نامند.

آیت الله خاتمی در ادامه سخنان خود به تأکیدات همیشگی مقام معظم رهبری به مسأله فتنه، بصیرت و نفوذ اشاره کرد و گفت: متأسفانه عده ای در داخل کشور حتی یک بار به این موضوعات مهم اشاره نکردند و تنها به مسأله افراطی ها اشاره می کنند.

امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی سخنان خود، مازندران را استانی عالم پرور معرفی کرد و گفت: وجود بیش از شش هزار طلبه در مدارس علمیه نشان دهنده سبقه حوزوی این استان است.

دیدگاه ها