نمایش نوار ابزار

علم و عمل روحانیت باید الهی باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در محمودآباد، حجت الاسلام ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه علمیه مازندران امروز در سی و نهمین نشست مدیران مدارس علمیه استان که در مدرسه علمیه امام صادق(ع) محمود آباد در حال برگزاری است با اشاره به خلق حماسه عظیم ملت ایران در هفتم اسفند ماه، گفت: حضور گسترده و با عظمت ملت هوشیار و با بصیرت ایران در پای صندوق‌های رأی حماسه‌ای پرشور بود، حماسه‌ای که مدت‌ها قبل در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن شکوه خود را نشان داده بود.

 

وی با اشاره به آمار و ارقام مربوط به خلق حماسه‌های عظیم از سوی ملت غیور ایران، اظهار داشت: خلق دو حماسه بزرگ در یک مقطع کوتاه زمانی نشانه پایبندی مردم به انقلاب بوده است و طبق آمار و ارقام راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال جمعیتی باشکوه به خود دیده بود، جمعیتی که با جمعیت حاضر در روز پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ برابری می‌کرد و این سند پایبندی مردم به نظام و روحانیت است.

 

عضو شورای عالی حوزه علمیه مازندران، انقلاب اسلامی را انقلابی بزرگ در جهان معرفی کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران بعد از ۳۷ سال هنوز در بین مردم جاودانه است و این جاودانگی از حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی ها است.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که حضور با شکوه و با عظمت ملت ایران در عرصه های مختلف انقلاب نشان از همراهی مردم با انقلاب، نظام و روحانیت است، تصریح کرد: روحانیت جامعه اسلامی ما باید به خاطر پایبندی سی و چندساله مردم به نظام نماز شکر بخوانند.

 

حجت الاسلام طاهری با بیان خاطره ای از مراسم تشییع سید احمد خوانساری اظهار داشت: یکی از عناصر اصلی روحانیت در تاریخ معاصر شخصیت والای سید احمد خوانساری است که مزار شریفش در بالای سر حضرت معصومه(س) در قم قرار دارد، عده ای از علما در مقام و منقبت این عالم بزرگوار گفته اند که در عدالت آیت الله خوانساری کسی شک نداشت، شک در عصمت ایشان بود، تا جایی که در مراسم تشییع ایشان حضرت آیت الله جوادی پای پیاده در مراسم حاضر شد، این نشان از این بود که حضور در مراسم تشییع ایشان امری واجب بوده، تشییع جنازه ای که جمعیت قابل قبولی در آن حاضر بودند و اگر عنایت امام زمان نبود مردم با روحانیت همراه نبودند.

 

عضو شورای حوزه علمیه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: امروز ما شیعیان میراث دار مردان و شخصیت های بزرگی در تاریخ هستیم که با همه توان خود اجتهاد و جهاد کردند و همه مشکلات خود را با جان خریدند تا امروز نام امیرالمؤمنین در دنیا زنده باشد.

 

وی با بیان این که ما نباید ثمره زحمات گذشتگان خود را به آسانی از دست بدهیم، افزود: یکی از مهم ترین راه های حفظ دستاوردهای پیامبر گرامی اسلام، ائمه معصومین(ع) و علمای دین پرورش طلاب و حمایت از حوزه های علمیه است.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به این که روحانیت استقلال و عزت ایران اسلامی را در برابر هجمه های دشمنان حفظ کرد، ادامه داد: حوزه و روحانیت همواره دلسوز ترویج ارزش های دینی و اسلامی در جامعه بوده و هستند.

 

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز مسؤولیت مهم تبلیغ دین بر عهده روحانیت است، ادامه داد: خوشبختانه به برکت توجهات حضرت ولیعصر(عج) و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری، راه انبیاء الهی در غالب حوزه و روحانیت ادامه پیدا کرده است.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران، بر ضرورت تقویت حوزه های علمیه تأکید کرد و گفت: به حتم تقویت حوزه های علمیه بهترین راه گسترش و توسعه ارزش های دینی در جامعه است و تنها علم الهی که سعادت و تعالی انسان را تأمین می کند.

 

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که علم و عمل روحانیت باید الهی باشد، خاطرنشان کرد: علم مادی در زمان مرگ از انسان جدا می شود، اما علم دین تا آن دنیا نیز همراه انسان خواهد بود.

 

وی با بیان این که امروز مسؤولیت مهم تبلیغ دین بر عهده روحانیت است، ادامه داد: خوشبختانه به برکت توجهات حضرت ولیعصر(عج) و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری، راه انبیاء الهی در غالب حوزه و روحانیت ادامه پیدا کرده است.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که در حال حاضر ۲۸ مدرسه در مناطق مختلف استان فعال هستند، افزود: همچنین حدود سه هزار طلبه در این مدارس مشغول تحصیل علوم حوزوی هستند.

دیدگاه ها