نمایش نوار ابزار

آخوندها نمیمیرند … /۲

این هم جواب این ادعای بی سند

سلام

خوب دو هفته پیش درباره این شبهه و یا ادعای بی سند حرف زدم و استاد دانشگاهمون…حالا می خام جواب این ادعا رو بدم که چرا اخوندها این قدر عمر میکنند و نمی میرند…

روش علمی در این بحث:

خوب اداره ثبت و احوال هر سال هر ۴ سال یه سرشماری اماری از کل کشور میگیره.با یه سرچ تو اینترنت میشه آمار کل طلبه های کشور رو بدست اورد و با کمی دقت نظر نسبت انها رو به کل جمعیت کشورو حتی میشه نسبت اونها رو به نسبت جمعیت تهران سنجید تا ببینیم چند تا آخوند تو تهران بودند که استاد ما توقع مردن اونها رو داشت تا شاید این امر براش اثبات بشه که آخوندها هم میمیرند!

این در حالی هست که این استاد محترم خودشون امار تدریس می کردند و قواعد کمی اماری رو از قواعد کیفی علوم انسانی مستدل تر و قابل استناد تر می دونستن!

خوب این اولین روش یعنی روش آماری!

بحث دیگه هم بررسی سبک زندگی :

خوب از این روش هم میشه به این نتیجه رسید که آیا این ادعا مطابق با واقع هست یانه؟مثلا اگه امید به زندگی در ایران ۶۵ ساله در بین این صنف خاص امید به زندگی چقدر است و چرا ؟و یا بررسی این که متوسط سن صنف روحانیت در مرگ و میر چقدره؟

این هم باب بررسی سبک زندگی و یاعوامل موثر بر طول عمر در این صنف اون هم با شرط ثابت شدن پیش فرض هست.

آخه استاد محترمی که به قول خودتون درباره درصد کثیف بودن شیشیه های کثیف عینک آدم های عینکی تحقیق کردین،این مدعایی که هر چند وقت یه بار تکرار می کردین ارزش نداشت یه براش یه بار تحقیق بکنید!!و مساله سبک زندگیشون رو بررسی کنید!!

روش عقلی

این متنی رو که زیر مینویسم علمی نیست،کمی عقلی هست و مرتبط با سبک زندگی:

همه ما در طول روز دغدغه ها و استرس هایی داریم یکی مادی ویکی معنوی.یکی شب ها رو برا استراحت وقت مناسبی میدونه و شب زود میخوابه و صبحش برا نماز شب بیدار میشه و صبحش با ذکر خدا شروع میشه.

یکی هم شب ها با رفقاش میزنه تو خط تفریح و شب نشینی و دیر خوابیدن و نماز صبح رو لب طلایی خوندن و نیمه روز دنبال کار خودش رفتن.

یکی وقتی پیشش میشینی همش حرف پول وسکه و طلا و ارزه.یکی هم دغدغه جامعه و فرهنگ رو داره.

و انواع و اقسام متفات این سبک زندگی.

خوب فارغ از بحث ارزش گذاری این نوع زندگی ثمراتی رو به دنبال داره چه بخواهیم و چه نخواهیم چه بپذیریم و چه نپذیریم.

بهتره در مورد سبک زندگی روحانیون یه بررسی بشه تا اگه ادعایی میشه دربارشون،علتش هم دونسته بشه و با علت این معلول رو اثبات کنیم.

____________________________________________________________

*بیایید حق پذیر باشیم.اولین مرحله تقوا پذیرش حق هست.

**حتی وسایلم از جمله کوله و کفش راهی کربلا شدن ولی،حسین جان همه دارند به پابوسی تو می آیند طبق معمول من بی سر وپا جا ماندم

***رفقای راهی زیارت اربعین التماس دعا

 

منبع :مهندس طلبه

دیدگاه ها