نمایش نوار ابزار

همایش تخصصی غدیر برگزار شد

به گزارش لسان الصدق ؛ حجت الاسلام پاکدل، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در نشست تخصصی غدیر که در مدرسه علمیه امام صادق(ع) این شهر برگزار شد، گفت: باید نشان دهیم این عید با مابقی اعیاد فرق دارد و این عید باید فراگیر و با محوریت و مشارکت مردم برگزار شود.

وی افزود: عید غدیر بزرگ‌ترین عید امت اسلامی است و اگر تفسیر روشنی از آیات خدا و قرآن درباره غدیر در جهان داشتیم، امروز شاهد برادرکشی و جنگ بین مسلمانان و اختلاف میان جهان اسلام نبودیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت عید بزرگ مسلمانان اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا فرهنگ و فلسفه واقعه غدیر سینه به سینه و نسل به نسل در بین مردم جاری شود و غدیر مربوط به دولت‌مردان و نهادهای دولتی نیست بلکه غدیر متعلق به همه بشریت است.

حجت الاسلام پاکدل خاطرنشان کرد: بزرگی و درک عظمت واقعه غدیر برای ما غیرممکن و در حد این جلسات ستادی نیست، اما امیدواریم با انجام تکالیف خود در آن دنیا شرمنده علی(ع) نباشیم.

وی با تأکید بر این‌که صدور انقلاب اسلامی ریشه در غدیرخم دارد، تصریح کرد: آینده بیداری اسلامی وابسته به غدیرخم است و بصیرت محصول ارزشمند غدیر است و ما باید با تحلیل واقعه غدیر به دنبال کشف حقایق و بصیرت‌افزایی در خود و جامعه دینی باشید.

استاد حوزه علمیه مازندران، غدیر را همه اسلام خواند و افزود: اگر درک درستی داشته باشیم غدیر همه هویت مسلمانان است و برای ما شیعیان از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به شکل ویژه به این مسأله اعتقادی نگاه کرد.

وی تضعیف جایگاه امامت و ولایت را یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان اسلام ناب برشمرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که محور حرکت این انقلاب بر پایه رهبری و ولایت استوار است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز امروز با پشتوانه فرهنگ غدیر در جهان عزت و اقتدار دارد، ادامه داد: غدیر به عنوان یک واقعه عظیم همچون چشمه ای جاودانه برای جامعه اسلامی می‌جوشد.

حجت الاسلام پاکدل با اشاره به این که دشمنان از هر ابزاری برای ضربه زدن به ولایت استفاده می‌کند، ادامه داد: غدیر نقطه آغازی است از یک حرکت بسیار زیبا، که تداوم راه همه انبیاء بوده است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که غدیر عید انبیاء الهی است، ادامه داد: اگر ما امروز دارای مکتب جعفری و تاسوعا و عاشورا هستیم، همه این ها به برکت غدیر است.

حجت الاسلام فاضل از اساتید حوزه علمیه نیز در ادامه این نشست تخصصی با اشاره به عظمت واقعه غدیرخم و دهه ولایت گفت: مردم باید در شادی‌های دینی و مراسم معنوی سهیم و مشارکت داشته باشند.

وی افزود: تهاجم فرهنگی و تهدیدات فرهنگی در سایه بی‌توجهی به ارزش‌های دینی تحقق پیدا می‌کند و باید با نشر و گسترش فرهنگ دینی جامعه را به سمت خاستگاه اسلامی و ارزشی خود هدایت کرد.

کارشناس مذهبی مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) قم ساده زیستی، عدالت خواهی، مبارزه با ظلم و ستم را به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های امام علی(ع) دانست و اظهار کرد: مراسم غدیر نباید تشریفاتی باشد بلکه باید مفاهیم علوی در آن ترویج و گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به تبلیغات روانی داعش و دشمنی کورکورانه جامعه جاهلیت و وهابیت با امت مسلمان و شیعه گفت: باید با گرامیداشت و نشر فرهنگ غدیر نشان دهیم محب امیرالمؤمنین(ع) هستیم و همه ادارات و دستگاه‌ها باید در اجرای برنامه‌های باشکوه همکاری کنند.

[metaslider id=139]

 

IMG-1761 IMG-1759 IMG-1644121 IMG-1761 IMG-1763 IMG-1782 IMG-1805

دیدگاه ها